Dopisała nawet pogoda !!! - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Dopisała nawet pogoda !!!

Data publikacji 07.04.2009

Sobotnie spotkanie z uczniami szkół podstawowych i gimnazjów było kolejną okazją do zacieśniania pozytywnych relacji i propagowania alternatywnych form spędzania wolnego czasu, przez młodych ludzi.

Sobotnie spotkanie z uczniami szkół podstawowych i gimnazjów było kolejną okazją do zacieśniania pozytywnych relacji i propagowania alternatywnych form spędzania wolnego czasu, przez młodych ludzi. Głównym organizatorem imprezy pod nazwą „Powitanie Wiosny – Marzanna 2009” był Oddział Miejski PTTK i Klub Turystyki Motorowej „Rywal” w Lipnie, przy współudziale m.in. policjantów z lipnowskiej komendy. W spotkaniu wziął udział starosta lipnowski, Krzysztof Baranowski i wójt gminy Kikół, Jacek Zająkała. Przedsięwzięcie wpisuje się w założenia rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań - „Razem bezpieczniej”
 
         
 
         
 
         

 

Gospodarzem imprezy, której przyświecał aktywny wypoczynek uczniów z powiatu lipnowskiego, było Publiczne Gimnazjum w Suminie, w gminie Kikół. Spotkanie rozpoczął multimedialny pokaz o ciekawych turystycznie zakątkach tej gminy. Potem uczniowie współzawodniczyli w wielu konkurencjach rekreacyjnych, rozwiązywali testy z zakresu turystyki, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej i ochrony przyrody. Uczniowskie drużyny brały również udział w konkursie na najciekawszą, ekologiczną marzannę. Policjanci z lipnowskiej komendy mówili o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, poświęcając dużo uwagi na sprawdzone znaczenie elementów odblaskowych, często ratujące życie na drodze i w jej otoczeniu. Wszyscy uczniowie otrzymali od policjantów odblaskowe gadżety – breloczki z miśkami i samozaciskowe opaski. Natomiast ich opiekunowie broszurki popularyzujące ogólnopolską akcję - „Kocham. Reaguję”. Na prawdziwym skrzyżowaniu obok szkoły policjant pokazywał i tłumaczył na czym polega ręczne kierowanie ruchem, które ma pierwszeństwo przed innymi znakami i sygnałami drogowymi. Wyjaśniał co oznaczają poszczególne gesty i jak je odczytać. W trakcie imprezy wszyscy chętni, którzy chcieli poczuć się na chwilę policjantami, mogli skorzystać z policyjnego wyposażenia. Finał zlotu to długa lista nagrodzonych pucharami, dyplomami i atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi, wśród  których nie zabrakło „Polfinków” – maskotki kujawsko-pomorskich policjantów. W ogólnej punktacji bezkonkurencyjna okazała się drużyna gospodarzy. Pierwsze miejsce za najciekawszą marzannę zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Wielgiem.
 
 
Autor: red1.kppl
Publikacja: red1.kppl