Bezpieczeństwo w kilku odsłonach - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Bezpieczeństwo w kilku odsłonach

Data publikacji 01.10.2020

Policjanci gościli wczoraj (30.09.2020) w Szkole podstawowej w Jastrzębiu. O bezpieczeństwie mówili w kilku odsłonach dostosowując lekcję edukacyjną do wieku uczniów. Najmłodsi, w ramach akcji „Świeć przykładem”, poznali podstawowe zasady ruchu drogowego dla pieszych, a starsi usłyszeli rady dotyczące korzystania z Internetu.

Dzielnicowy z policjantką zajmująca się prawami człowieka odwiedzili wczoraj uczniów Szkoły Podstawowej imienia Kazimierza Różyckiego w Jastrzębiu. W ramach akcji „Świeć przykładem”, na spotkaniu z przedszkolakami, omówili podstawowe zasady, które obowiązują pieszych przy poruszaniu się po drogach. Maluszki wiedzą jak prawidłowo przekraczać jezdnię niezależnie od tego czy przy przejściu jest sygnalizator świetlny czy też nie. Policjanci omówili także niepożądane na drodze zachowania, takie jak przebieganie przez pasy czy zawracanie na przejściu dla pieszych, których należy się wystrzegać. Najmłodsi otrzymali też od policjantów odblaskowe zawieszki.

W klasach 1-3, pogadankę o bezpieczeństwie funkcjonariusze uzupełnili o wiadomości dla rowerzystów i zasady bezpieczeństwa związane ze spotkaniem obcej osoby, która chce nawiązać kontakt z dziećmi. Policjanci przekazali uczniom ulotki informacyjne dla rodziców, w których ostrzegają przed oszustami.

Najstarsi uczniowie zapoznali się z tematyką dotyczącą praw człowieka, z którymi związane jest korzystanie z Internetu. Hejt w sieci dotyka znaczną część użytkowników wirtualnego świata. Policjantka zwróciła uwagę na rodzaj treści jakie młodzi ludzie bezkrytycznie umieszczają w mediach społecznościowych i na możliwe konsekwencje takich zachowań. Opowiedziała także o przestępcach wykorzystujących umieszczane w Internecie informacje. Podszywanie się pod kogoś w mediach społecznościowych i prośba o przesłanie kodu blik, to jedno z przestępstw internetowych, które od początku tego roku jest często notowane w policyjnych statystykach.

  • policjant pokazuje pasy - przejście dla pieszych
  • policjant rozmawia z dziećmi
  • policjantka ćwiczy z chłopcem prawidłowe pokonywanie przejścia dla pieszych
  • policjanci omawiają z dziećmi kolory świateł na sygnalizatorze
  • policjanci demonstrują kamizelkę odblaskową
  • policjantka pokazująca dzieciom oba kciuki w górze
  • dziecko pokazuje pozycje żółwia, policjantka udziela instruktarzu
  • policjanci na zdjęciu pamiątkowym z dziećmi
  • policjantka prowadzi prelekcję dla klas 4-8