Policjanci odwiedzili szkołę w Chrostkowie - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Policjanci odwiedzili szkołę w Chrostkowie

Data publikacji 08.10.2020

W zeszłym tygodniu (29.09.2020) policjanci z posterunku policji w Kikole odwiedzili uczniów z Zespołu Szkół w Chrostkowie. Głównym tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ale można było także porozmawiać z funkcjonariuszami.

Dzielnicowi z Kikolskiego posterunku odwiedzili w zeszłym tygodniu uczniów z Zespołu Szkół w Chrostkowie. Policjanci spotkali się z uczniami w różnym wieku, aby porozmawiać o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i bezpiecznej drodze do szkoły.

Dzieci znają podstawowe zasady poruszania się po drogach. Wiedzą jak bezpiecznie przekroczyć jezdnię i po której stronie drogi poruszać się, gdy nie ma chodnika.

Funkcjonariusze zwrócili też uwagę na ważną rolę, jaką pełnią elementy odblaskowe podczas korzystania z dróg przez pieszych lub rowerzystów. Te małe elementy znacznie zwiększają widoczność pieszych a jesienno-zimowym czasie, który właśnie się rozpoczyna, jest to szczególnie ważne.

Policjanci przypomnieli uczniom o numerach alarmowych, pod którymi można uzyskać pomoc w nagłych wypadkach oraz o zasadach bezpieczeństwa podczas spotkania obcych osób, chcących nawiązać kontakt z dziećmi.

Podczas spotkań była także możliwość zadawania pytań i rozmowy z dzielnicowymi.

  • policjanci na zdjęciu z uczniami
  • policjanci prowadzą prelekcję
  • policjanci rozmawiają z uczniami
  • policjanci rozmawiają z przedszkolakami
  • policjanci prowadza prelekcję w kasie
  • policjanci rozmawiają z dziećmi