Bez prawa jazdy z zakazem - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Bez prawa jazdy z zakazem

Data publikacji 14.10.2020

Policjanci lipnowskiej drogówki kontrolowali wczoraj dwóch kierowców, którzy jak się okazało, nie mieli uprawnień do tego, by prowadzić auto. Jeden stracił prawo jazdy za spowodowanie wypadku, drugiego obowiązuje zakaz prowadzenia pojazdów. Obaj odpowiedzą teraz przed sądem.

Policjanci ruchu drogowego z Lipna pełnili wczoraj (13.10.2020) rano służbę na terenie miejscowości Lenie Wielkie. Po 8.00 zatrzymali do kontroli kierującego skodą. 43-latek oświadczył podczas kontroli, że prawa jazdy nie posiada, bo zostało mu ono zatrzymane. Jak się okazało, po sprawdzeniu w systemach informacyjnych Policji, mężczyznę obowiązuje zakaz prowadzenia pojazdów i decyzja o cofnięciu uprawnień na kategorię B.

Mieszkaniec Płocka będzie więc musiał odpowiedzieć za popełnione przestępstwo. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Również wczoraj, w Kamieniu Kotowym, policjanci zatrzymali do kontroli mężczyznę kierującego peugeotem. On także podczas kontroli nie posiadał dokumentu prawa jazdy. Jak się okazało uprawnienia stracił w 2007 roku. Do 2018 roku obowiązywał go również zakaz prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze skierują wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny za jazdę bez uprawnień.