Z narkotykami chciał uciec oknem ale policjanci już na niego czekali - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Z narkotykami chciał uciec oknem ale policjanci już na niego czekali

Data publikacji 14.10.2020

Policjanci wydziału kryminalnego lipnowskiej jednostki zlikwidowali w piątek (09.10.2020) przydomową plantację marihuany. W ogródku znaleźli rosnące krzewy konopi indyjskiej a w pomieszczeniu gospodarczym policjanci odnaleźli suszące się rośliny. W sumie zabezpieczono 10 krzaków, ponad 5,8 kilograma masy zielonej konopi indyjskich i ponad 64 gramy gotowego suszu.

Uzyskane przez policjantów informacje, doprowadziły w piątek (09.10.2020) do przeszukania jednej z posesji w gminie Wielgie. Funkcjonariusze dowiedzieli się, że na jej terenie uprawiane są konopie indyjskie. Gdy zapukali do domu mieszkający tam 39-latek, próbował uciec przez okno z tyłu budynku, ale nie zaskoczył funkcjonariuszy, którzy otoczyli budynek.

W przydomowym ogródku i wokół budynków mieszkalnych policjanci znaleźli 10 krzewów konopi indyjskich. Podczas przeszukania mieszkania w słoiku odnaleźli 64 gramy gotowego suszu marihuany, a w pomieszczeniach gospodarczych suszące się rośliny o wadze ponad 5,8 kilograma.

Mężczyzna został zatrzymany. Już usłyszał zarzut wytwarzania znacznej ilości narkotyków, w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, za co grozi mu do 8 lat więzienia. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.