Dzielnicowy ze strażą leśną wyprowadzili grzybiarzy z lasu - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Dzielnicowy ze strażą leśną wyprowadzili grzybiarzy z lasu

Data publikacji 15.10.2020

Na początku miesiąca zamieściliśmy rady dla grzybiarzy, które zabezpieczają amatorów grzybów przed nieprzyjemnymi przygodami. Wczoraj, dzięki działaniom dzielnicowego i straży leśnej udało się odnaleźć czworo zaginionych, którzy przyjechali na grzyby aż z powiatu łęczyckiego.

Dyżurny lipnowskiej jednostki dostał wczoraj (14.10.2020) informacje o tym, że w bobrownickich lasach zagubili się amatorzy grzybów. Czworo grzybiarzy z powiatu łęczyckiego pozostawiło pojazd przy jednej z dróg dojazdowych i wybrało się na grzyby w okolicach Bobrownik.

Po bezskutecznych poszukiwaniach drogi powrotnej, postanowili wezwać pomoc. Służbę na tym terenie pełnił dzielnicowy lipnowskiej jednostki ze strażnikami leśnymi Nadleśnictwa Dobrzejewice. Na szczęście udało się utrzymać kontakt telefoniczny z zagubionymi i dzięki temu funkcjonariusze szybko ustalili, gdzie przebywają grzybiarze.

Po odnalezieniu trojga osób, udano się w kierunku pozostawionego przez nich pojazdu, przy którym miała oczekiwać jeszcze jedna osoba. Ona również miała jednak kłopot ze znalezieniem drogi. Na szczęście dzięki pomocy służb wszyscy szczęśliwie powrócili do domu.