Poszukiwany złapany na kradzieży - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Poszukiwany złapany na kradzieży

Data publikacji 09.11.2020

Ochroniarz ujął sprawcę kradzieży sklepowej. Ponieważ w czasie próby ucieczki sprawca zniszczył część towaru policjanci skierują wniosek do sądu o ukaranie go. Mężczyzna dostał też mandat za brak maseczki i używanie słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym. Najbliższe 2 tygodnie spędzi w więzieniu, bo był poszukiwany do zakładu karnego.

Podczas pełnienia służby patrolowej w lipnie policjanci dostali wezwanie do jednego ze sklepów na terenie miasta w związku z dokonaną tam kradzieżą.

Pracownik ochrony ujął sprawcę kradzieży, który zabrał z półki sklepowej słodycze i omijając linię kas chciał opuścić market.

Ujęty 31-latek podczas próby ucieczki zniszczył część towaru i wyposażenie sklepu, więc policjanci skierują wniosek o ukaranie go do sądu. Grozi mu grzywna, ograniczenie wolności lub kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Ponieważ mieszkaniec Lipna przebywając w sklepie nie stosował się do obowiązku zasłaniania nosa i ust funkcjonariusze nałożyli na niego pięciusetzłotowy mandat. Kolejny dostał za używanie słów nieprzyzwoitych (100 złotych), a kiedy policjanci sprawdzili jego dane w systemie okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności i najbliższe dwa tygodnie spędzi za kratkami.