Jeden nietrzeźwy drugi z narkotykami - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Jeden nietrzeźwy drugi z narkotykami

Data publikacji 13.11.2020

W ręce policjantów drogówki wpadli wczoraj dwaj przestępcy. Jeden zdecydował się na jazdę w stanie nietrzeźwości a drugi miał przy sobie zakazane substancje. Obaj staną przed sądem.

Patrol ruchu drogowego pełnił wczoraj (12.11.2020)wieczorem służbę w Lipnie w rejonie drogi K-10. Policjanci zatrzymali tam do kontroli kierującego audi. Podczas rozmowy z kierowcą wyczuli woń alkoholu i przeprowadzili u mężczyzny badanie trzeźwości. Wykazało ono, że 35-letni mieszkaniec gminy Lipno miał w organizmie ponad 0,8 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz skierują sprawę do sądu gdzie usłyszy zarzut, za który grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i pięciotysięczne świadczenie pieniężne.

Inny patrol drogówki przeprowadził kontrolę w miejscowości Radomice. Policjanci zauważyli stojący w zaciemnionym miejscu parku pojazd BMW, w którym znajdowały się trzy osoby. Podczas kontroli siedzący za kierownica mężczyzna wykazywał duże zdenerwowanie, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Okazało się, że 25-latek miał przy sobie dwa woreczki z białą substancją i dwa zawiniątka foliowe z suszem roślinnym. Mieszkaniec gminy Lipno został zatrzymany. Podczas badań policjanci potwierdzili, że zabezpieczone substancje to amfetamina i marihuana.

Za ich posiadanie mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.