Święto Policji w Lipnowskiej komendzie - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Święto Policji w Lipnowskiej komendzie

Data publikacji 01.08.2009

Dzisiaj (24 lipca) w lipnowskiej komendzie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Święta Policji, którego początki sięgają 1919 r., kiedy to Sejm w dniu 24 lipca powołał do życia profesjonalną jak na owe czasy formację, Policję ...

Dzisiaj (24 lipca) w lipnowskiej komendzie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Święta Policji, którego początki  sięgają 1919 r., kiedy to Sejm w dniu 24 lipca powołał do życia profesjonalną jak na owe czasy formację, Policję Państwową. W tym roku świętujemy jubileuszowe, 90 obchody tej ważnej rocznicy.

 

     Dzień ten jest okazją do uhonorowania starań funkcjonariuszy i pracowników Policji za ich pełną poświęcenia i oddania służbę na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa, spokoju i porządku publicznego.

     Na stopień młodszego inspektora został mianowany Komendant Powiatowy Policji w Lipnie, Dariusz Garbarczyk. Złotym Medalem za wzorowe wykonywanie obowiązków i długoletnią służbę został odznaczony asp. szt. Grzegorz Górzyński. Srebrnym Medalem - Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lipnie, podinsp. Stanisław Milarski. Dwoje funkcjonariuszy, asp. szt. Anna Kozłowska i asp. szt. Eugeniusz Politowski oraz pracownik naszej jednostki Danuta Krysztopolska, zostali wyróżnieni nagrodami Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy. Na wyższe stopnie policyjne zostało mianowanych 21 funkcjonariuszy.

     W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście, ważni strategicznie partnerzy, którym podinsp. Stanisław Milarski podziękował za wspieranie w różnych formach naszych działań, na rzecz wspólnego celu – bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu.  

     Podczas uroczystości nie obyło się bez  gratulacji, kwiatów, podziękowań i ciepłych życzeń.

            Wszystkim odznaczonym, awansowanym i wyróżnionym – serdecznie gratulujemy.


            

 

Autor: red1.kppl
Publikacja: red1.kppl