Święto Służby Cywilnej w Komendzie Powiatowej Policji w Lipnie - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Święto Służby Cywilnej w Komendzie Powiatowej Policji w Lipnie

Data publikacji 10.11.2016

Jutro w całym kraju obchodzone jest uroczyście Narodowe Święto Niepodległości. Policjanci w tym dniu pamiętają również o tych, których praca, tak jak ich, ma charakter służby. O swoich współpracownikach - cywilach pracujących w policji.

Dzień Służby Cywilnej wpisał się już na stałe w grafik uroczystości obchodzonych w lipnowskiej komendzie. W tym roku szacunek i uznanie dla pracowników cywilnych komendy wyraził w imieniu wszystkich funkcjonariuszy p. o. Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lipnie kom. Piotr Czajkowski. Z okazji obchodzonego święta w sali odpraw komendy, odbyło się krótkie spotkanie, w którym uczestniczyli pracownicy cywilni policji. W czasie uroczystości komendant dziękował naszym „niemundurowym” kolegom za rzetelność i zaangażowanie, oraz wyraził nadzieję dalszej owocnej współpracy. Podkreślił też, ogromną rolę i znaczenie ich pracy dla funkcjonowania jednostki. Po oficjalnym rozpoczęciu Dzień Służby Cywilnej świętowano przy kawie i ciastku.

Święto Służby Cywilnej nieprzypadkowo ustanowione zostało na dzień Narodowego Święta Niepodległości. Data ta ma podkreślić ważną rolę służby cywilnej i administracji w rozwoju państwa i przywoływać obraz pamiętnego 11 listopada 1918 roku, kiedy to od tworzenia administracji, służba cywilna rozpoczynała budowę niepodległej struktury naszego państwa.

 

Autor: sierż. szt. Małgorzata Małkinska
Publikacja: sierż. szt. Małgorzata Małkinska
  • Komendant składa życzenia pracownikom cywilnym policji
  • Święto służby cywilnej przy kawie i ciastku
  • Święto służby cywilnej przy kawie i ciastku