„Wnuczkowa profilaktyka” z ambony - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

„Wnuczkowa profilaktyka” z ambony

Data publikacji 16.01.2017

„Wnuczkowi oszuści” nadal próbują wyłudzać pieniądze i czasami udaje im się dopiąć swego. Policja i podmioty pozapolicyjne organizują apele i akcje profilaktyczne aby ustrzec przed ich działalnością jak największą liczbę osób. Poszkodowani tracą często oszczędności życia, dlatego lipnowscy policjanci wczoraj ostrzegali przed oszustami z kościelnej ambony.

Pod koniec minionego roku lipnowscy policjanci spotkali się z duchownymi z Parafii bł. Michała Kozala w Lipnie aby porozmawiać o bezpieczeństwie w parafii. Wśród wielu tematów, takich jak zabezpieczenie mienia parafii, uroczystości kościelnych, czy zasad postępowania w przypadku podejrzenia zagrożeń o charakterze terrorystycznym, poruszony został także temat bezpieczeństwa parafian i sposoby dotarcia z przekazem profilaktycznym do dużej grupy osób. Podczas rozmowy z kapelanem lipnowskiej policji ks. Henrykiem Kołodziejczykiem, tamtejszym proboszczem, powstał pomysł zjednoczenia sił w walce z przestępcami, wyłudzającymi pieniądze na terenie Lipna. Wczoraj (15.01.2016), podczas mszy w lipnowskiej Parafii bł. Michała Kozala, policjanci ostrzegali przed oszustami z kościelnej ambony. Omówili najczęstsze sposoby i metody działania przestępców. Przytoczyli przykłady takich wyłudzeń i ostrzegli przed jakimkolwiek przekazywaniem pieniędzy bez zweryfikowania uzyskanych - szczególnie telefonicznie - informacji.

Pamiętajmy! Policja nigdy nie prosi o przekazanie komukolwiek pieniędzy! Jeśli padnie taka prośba czy sugestia możemy być pewni, że mamy do czynienia z oszustami!

Przed zbliżającym się Dniem Babci i Dziadka policjanci zwrócili się z apelem aby przekazywać te informacje bliskim, a także osobom starszym i mieszkającym samotnie, a do prezentu czy kwiatów dołączyć policyjną ulotkę profilaktyczną, którą zostawili przy wejściu do kościoła.

Na koniec policjanci przypomnieli o rosnącej liczbie wypadków z udziałem osób pieszych i zwrócili się z apelem o noszenie odblasków.

 

Autor: sierż. szt. Małgorzata Małkinska
Publikacja: sierż. szt. Małgorzata Małkinska
  • policjanci z duchownymi trzymający odblaski
  • policjantka z ambony ostrzega przed oszustami