„Mundurówka” u policjantów - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

„Mundurówka” u policjantów

Data publikacji 01.03.2017

Uczniowie III klasy I Liceum Ogólnokształcącego PUL byli dziś z wizytą u lipnowskich policjantów. Kończą szkołę średnią, co uprawnia ich do ubiegania się do służby w Policji. Dyrektor liceum, Pan Paweł Kaczyński przyprowadził więc swoich podopiecznych do komendy, aby pomóc im w podjęciu decyzji.

Dziś (01.03.2017), Komendę Powiatową Policji w Lipnie odwiedzili uczniowie klasy mundurowej z LO PUL, którzy już niedługo staną przed dylematem wyboru dalszej drogi życiowej. Zwiedzanie pomieszczeń komendy a także możliwość rozmowy z funkcjonariuszami wykonującymi w Policji różne zadania na pewno będzie pomocna w jego rozwiązaniu.

Instruktor wyszkolenia strzeleckiego pokazał młodzieży pomieszczenie strzelnicy i opowiedział o treningu strzeleckim policjantów. Uczniowie zobaczyli także zaplecze sportowe komendy, gdzie policjanci mogą doskonalić swoje umiejętności technik i taktyk interwencji – salkę treningową i siłownię. Kolejnym ciekawym punktem programu była wizyta u technika kryminalistyki, który opowiedział o specyfice swojej służby i pokazał sprzęt, jakim posługuje się w pracy. W kadrach licealiści usłyszeli, jakie wymagania trzeba spełniać, aby ubiegać się o przyjęcie do służby i jaka jest ścieżka rekrutacji. Odwiedzili też gabinet komendanta i sekretariat komendy. Na koniec zwiedzając „Niebieski Pokój” dowiedzieli się, po co w komendzie zabawki i jak przeprowadzić okazanie.

Może niektórzy z naszych gości wkrótce zechcą zamienić swój zielony szkolny mundur na granatowy.

Autor: sierż. szt. Małgorzata Małkinska
Publikacja: sierż. szt. Małgorzata Małkinska
  • wizyta na strzelnicy
  • u technika kryminalistyki
  • zdjęcie pamiątkowe