„Lepkie” ręce do słodyczy - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

„Lepkie” ręce do słodyczy

Data publikacji 15.03.2017

Policjanci od kilku tygodni pracują nad sprawami kradzieży słodyczy z marketów na terenie Lipna. Udało się ustalić sprawców wielu czynów, które z uwagi na wartość skradzionych towarów, zostały zakwalifikowane, jako wykroczenia. W zeszłym tygodniu dwóch sprawców kradzieży usłyszało jednak zarzuty za przestępstwa.

Dwóch mieszkańców Lipna 19-latek i 16-latek 24 lutego br., z jednego z lipnowskich marketów, dokonali wspólnie kradzieży wózka sklepowego, którym wywieźli 72 opakowania czekoladek nie uiszczając za nie opłaty. Wartość strat na szkodę sklepu wyniosła wówczas ponad 1100zł.

Ci sami sprawcy 6 marca tego roku ukradli w tym sklepie czekoladki na ponad 1200zł.

W toku prowadzonych czynności policjanci już 7 marca zatrzymali sprawców tych kradzieży w domu jednego z nich, gdzie odnaleźli także część skradzionego towaru.

19-latek usłyszał już zarzut kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawą 16-latka zajmie się Sąd Rodzinny, ale opisane kradzieże słodyczy to nie jedyne czyny, za które poniesie on odpowiedzialność, gdyż policjanci udowodnili mu, że wraz ze swoim starszym bratem, pod koniec lutego, z innego marketu na terenie Lipna ukradł on kosmetyki, na sumę ponad 1000zł.

Autor: sierż. szt. Małgorzata Małkinska
Publikacja: sierż. szt. Małgorzata Małkinska
  • odzyskany towar
  • zatrzymany
  • zatrzymany