Policjant interweniował podczas urlopu - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Policjant interweniował podczas urlopu

Data publikacji 28.07.2017

Dziś (28.07.2017), policjant ruchu drogowego przebywający na urlopie jechał drogą z Rypina do Lipna. Gdy zauważył, że jadący w tym samym kierunku kierowca ciężarówki łamie przepisy nie wahał się powiadomić dyżurnego jednostki i zainterweniować.

Dziś policjant ruchu drogowego w czasie urlopu wracał z Rypina do Lipna. Zauważył, że jadący przed nim kierowca ciężarowej scanii z naczepą wykonuje na drodze niebezpieczne manewry takie jak wyprzedzanie na łuku szosy, której odcinek oznaczony jest znakami zakazu wyprzedzania. Także linie ciągłe na jezdni nie powstrzymywały go od łamania przepisów. Już wtedy policjant powiadomił o zachowaniu kierowcy dyżurnego lipnowskiej komendy cały czas jadąc za ciężarówką.

Na tym jednak nie koniec. Minąwszy skrzyżowanie w Chlebowie 27-letni mieszkaniec Włocławka uznał widocznie, iż pojazd, który wyjechał na nie z drogi podporządkowanej zrobił to nieodpowiednio, gdyż wyprzedziwszy go zatrzymał ciężarówkę i wysiadł z auta podążając w stronę osobówki. Między kierowcami doszło do ostrej wymiany zdań i aby zapobiec eskalacji przemocy na drodze funkcjonariusz ruchu drogowego wysiadł z auta przedstawił się i wylegitymował, po czym polecił kierowcy scanii udać się w wyznaczone miejsce gdzie czekał już na niego patrol ruchu drogowego z lipna.

Za swoje naganne zachowanie na drodze, 27-latek przyjął mandat karny. Policjanci zatrzymali mu także dowód rejestracyjny za stan techniczny pojazdu.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska