Miał ponad dwa promile kierując niesprawnym ciągnikiem - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Miał ponad dwa promile kierując niesprawnym ciągnikiem

Data publikacji 07.08.2017

Wczoraj (06.08.2017), w Komorowie policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierującego ciągnikiem, który nie miał zarejestrowanej przyczepy. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy, miał niesprawny pojazd i popełnił szereg innych wykroczeń.

Wczoraj wieczorem, policjanci ruchu drogowego z Lipna pełnili służbę na terenie Komorowa. Około godziny 20.00 zatrzymali do kontroli kierującego ciągnikiem rolniczym, którego przyczepa była niezarejestrowana.

Podczas rozmowy policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że mieszkaniec gm. Lipno ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 63-latek nie posiadał przy sobie wymaganych podczas kontroli drogowej dokumentów. Mężczyzna odnalazł w domu dowód rejestracyjny pojazdu, ale był on w dużym stopniu zniszczony a ostatni wpis dotyczący przeprowadzonych badań technicznych pojazdu pochodził z 1992 roku.

Ciągnik nie miał wymaganych przepisami świateł a niezarejestrowana przyczepa nie była odpowiednio podłączona.

Dziś usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo będzie musiał wykonywać nieodpłatną kontrolowaną pracę na cele społeczne przez okres 6-miesięcy, zapłacić 5 tysięcy świadczenia pieniężnego i pokryć koszty postępowania. Sąd zatrzymał tez mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii B i T na okres 3 lat.

Mieszkaniec gm. Lipno wkrótce odpowie także za popełnione wykroczenia.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska