Nielegalny towar ukryty za podwójną ścianą auta - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Nielegalny towar ukryty za podwójną ścianą auta

Data publikacji 10.08.2017

Papierosy bez polskich znaków akcyzy oraz nielegalny tytoń skonfiskowali dziś policjanci pionu kryminalnego lipnowskiej komendy przy współpracy ze Strażą Graniczną. Mężczyźni przewozili nielegalny towar w samochodowej skrytce. Teraz grozi im do 3 lat więzienia.

Współpraca lipnowskich kryminalnych z funkcjonariuszami Straży Granicznej zaowocowała dziś konfiskatą papierosów bez polskich znaków akcyzy i nielegalnego tytoniu. Funkcjonariusze po zdobyciu informacji o samochodzie dostawczym mającym przewozić trefny towar zastosowali obserwację na typowanym odcinku drogi. Dziś w miejscowości Stare Rybitwy zatrzymali do kontroli auto, które odpowiadało posiadanemu przez nich rysopisowi. Jadący nissanem mężczyźni, mieszkańcy powiatu kutnowskiego, zdradzali oznaki zdenerwowania podczas kontroli.

Policjanci dokładnie przeszukali samochód, który jak się okazało wyposażony był w podwójną ściankę, za która ukryty był towar. W ten sposób ujawnili 8 worków nielegalnego tytoniu o łącznej wadze blisko 125kg i 3090 paczek wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Straty skarbu państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego powstałe w wyniku ich przestępczej działalności to ponad 147 000 tys. zł.

45-latkom za przestępstwo paserstwa akcyzowego grozi wysoka grzywna i nawet do 3 lat więzienia.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska
  • policjant i strażnik oglądają nielegalny towar
  • policjant i strażnik oglądają nielegalny towar
  • nielegalny towar
  • ważenie tytoniu
  • skrytka w aucie
  • skrytka w aucie