Komendant po służbie zatrzymał poszukiwanego - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Komendant po służbie zatrzymał poszukiwanego

Data publikacji 16.08.2017

Wczoraj (15.08.2017), po pracy, Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lipnie zauważył poruszającego się po torach mężczyznę. Natychmiast powiadomił nadzorującego służbę naczelnika prewencji o tym, że jest to poszukiwany do osadzenia, po czym zatrzymał skazanego.

Wczoraj, będący w czasie wolnym zastępca komendanta lipnowskiej Policji przejeżdżał ul. Jastrzębską w Lipnie. Na torowisku zauważył znanego mu mężczyznę, który szedł w stronę wiaduktu na drodze krajowej k-10. Był on poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu oraz do osadzenia w zakładzie karnym.

Komendant powiadomił o tym nadzorującego służbę, aby odpowiednio rozdysponował patrole w tym rejonie a sam, nie tracąc mężczyzny z oczu udał się za nim w celu zatrzymania go.

Gdy mężczyzna zorientował się w sytuacji podjął próbę ucieczki i schronienia się w zabudowaniach znajdujących się po prawej stronie torów, został jednak obezwładniony i zatrzymany przez komendanta.

W tym samym momencie na miejsce nadjechał skierowany na miejsce patrol ruchu drogowego, który przewiózł poszukiwanego 40-latka do komendy, gdzie został on osadzony. Już został przekonwojowany do Zakładu Karnego we Włocławku gdzie ma do odbycia ponad roczną karę pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska