„Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” i na wodzie - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

„Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” i na wodzie

Data publikacji 21.08.2017

W powiecie lipnowskim cały czas trwa ministerialna akcja poświęcona bezpieczeństwu osób przebywających nad akwenami. Oprócz prowadzonych akcji i pogadanek profilaktycznych policjanci pełnią na wodach wspólne służby z WOPR-em i strażakami. Tym razem funkcjonariusze z Posterunku Policji w Skępem pełnili wspólną służbę ze Strażą Rybacką i WOPR-em na jeziorze Wielkim oraz jeziorze Łąkie.

W ramach ministerialnej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, policjanci z Posterunku Policji w Skępem pełnili w sobotę (19.08.2017) służbę wraz z funkcjonariuszami Straży Rybackiej i ratownikami WOPR na jeziorze Wielkim i Łąkie. Taka współpraca i wzajemne łączenie kompetencji służb pomaga skutecznie walczyć z przestępstwami i wykroczeniami do jakich dochodzi na akwenach wodnych.

W sobotę funkcjonariusze skontrolowali 16 osób. Trzy osoby zostały ukarane mandatem karnym za popełnione wykroczenia.

Przypominamy, że ten kto w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu wodnym, popełnia przestępstwo tak jak ten, kto w tym stanie prowadzi auto po drodze publicznej. Na prowadzenie takiego pojazdu czy pływanie żaglówką trzeba mieć odpowiednie uprawnienia.

Za kłusownictwo na wodzie grozi do 2 lat więzienia a tym którzy nielegalnie wędkują wysoka grzywna.

Mandat można dostać także za niewłaściwe wyposażenie jednostki pływającej np.: brak odpowiedniej liczby kapoków, koła ratunkowego czy gaśnicy.

Powinniśmy także pamiętać, że regulaminy kąpielisk zobowiązują nas do przestrzegania poleceń wydawanych przez ratownika wodnego, który jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo osób kąpiących się.

 

Autor: mł. asp. Tomasz Tucholski
Publikacja: Artur Lewandowski