"Kręci mnie bezpieczeństwo" - wakacyjne spotkania z policjantami - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

"Kręci mnie bezpieczeństwo" - wakacyjne spotkania z policjantami

Data publikacji 24.08.2017

Wakacje powoli dobiegają końca lecz funkcjonariusze lipnowskiej komendy w dalszym ciągu prowadzą spotkania profilaktyczno-edukacyjne w ramach akcji „Kręci mnie Bezpieczeństwo”.

W ciągu minionego tygodnia mundurowi spotkali się dwukrotnie z dziećmi i młodzieżą przebywającymi na obozach sportowych w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki. Funkcjonariusze przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznych zachowań na drodze, omówili także niebezpieczeństwo związane z zażywaniem dopalaczy oraz narkotyków. Przestrzegali również o tym jakie środki ostrożności należy zachować podczas nawiązywania nowych znajomości, szczególnie internetowych, aby nie paść ofiarą przestępców. Wyjaśnili również, zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z letniego wypoczynku nad wodą.

W środę policjanci spotkali się również z dziećmi na spotkaniu zorganizowanym przez Koło Gospodyń w Maliszewie. Maluchy dowiedziały się jak bezpiecznie korzystać z drogi. Funkcjonariusz rozdał wszystkim zgormadzonym odblaski oraz poinformował dlaczego warto z nich korzystać i jak ważną funkcję spełniają. Na koniec dzieci wraz z opiekunami w asyście policji pokonały na piechotę trasę z Maliszewa do Komorowa, gdzie czekały na nie kolejne atrakcje.

 

Autor: mł. asp. Tomasz Tucholski
Publikacja: Artur Lewandowski