Nietrzeźwy z zakazem skasował auto - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Nietrzeźwy z zakazem skasował auto

Data publikacji 28.08.2017

Tym razem nietrzeźwy 26-latek zaszkodził tylko sobie. Mimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów wsiadł do auta i na zakręcie wypadł z drogi. Na szczęście w pobliżu nie było innych uczestników ruchu.

Wczoraj po południu dyżurny lipnowskiej jednostki wysłał patrol ruchu drogowego do Grabówca w gm. Skępe. Miało tam dojść do zdarzenia drogowego.

Policjanci zastali na miejscu stojącą na poboczu, rozbitą vectrę. Mężczyznę, który nią kierował odnaleźli na terenie pobliskich zabudowań. Kierowca opla miał widoczne uszkodzenia ręki i głowy. Policjanci wezwali pogotowie, które zabrało mężczyznę do szpitala. Ze względu na widoczne objawy upojenia alkoholowego od 26-latka pobrana została krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie.

Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna jechał sam od strony Skępego na Boguchwałę. Na łuku drogi w lewo zjechał na prawe pobocze a potem wpadając w poślizg stracił panowanie nad pojazdem i na lewym poboczu uderzył w drzewo.

Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że mieszkaniec gm. Skępe posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Jeśli badania potwierdzą, że kierując oplem był w tanie nietrzeźwości czeka go odpowiedzialność za dwa przestępstwa.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska