Nietrzeźwi nieodpowiedzialni - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Nietrzeźwi nieodpowiedzialni

Data publikacji 28.08.2017

Ponad dwa promile miał kierowca fiata, który w piątek (25.08.2017) wyjechał na drogę mimo braku uprawnień do kierowania. W sobotę (26.08.2017), nietrzeźwy rowerzysta z podobnym wynikiem wjechał wprost pod auto i chciał uciec.

Policjanci ruchu drogowego niemal codziennie eliminują z dróg nietrzeźwych uczestników ruchu. Będące pod wpływem alkoholu osoby stwarzają realne zagrożenie na drodze nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu.

W piątek policjanci drogówki otrzymali informacje o tym, że w gm. Wielgie kierujący punto może być pod wpływem alkoholu. Natychmiast rozpoczęli patrol za opisanym pojazdem i w Suszewie zatrzymali do kontroli kierującego fiatem. Już podczas rozmowy wyczuli alkohol od mężczyzny alkohol. Jak się okazało w organizmie miał on ponad dwa promile.

Policjanci w toku dalszej kontroli ujawnili także, że 54-letni mieszkaniec Nowej Wsi nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a pojazd, którym się porusza już wcześniej miał zatrzymany dowód rejestracyjny.

W sobotę, policjanci z polecenia dyżurnego udali się do Mysłakówka w gm. Tłuchowo, gdzie nietrzeźwy rowerzysta nagle zjechał na przeciwległy pas jezdni wprost pod BMW. Kierowca auta chcąc uniknąć zderzenia zjechał na pobocze, ale rowerzysta i tak w niego uderzył. 65-latek był tak pijany, że gdy policjanci dotarli na miejsce ledwo trzymał się na nogach.

Obaj amatorzy wyjeżdżania na drogę pod wpływem wysokoprocentowych trunków będą teraz musieli odpowiedzieć za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska