Areszt za dilerkę - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Areszt za dilerkę

Data publikacji 29.08.2017

W niedzielę (27.08.2017), na terenie powiatu lipnowskiego, przy jednym z lokali rozrywkowych kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie i handel narkotykami. Policjanci odnaleźli przy nim amfetaminę i marihuanę. Decyzją sądu 18-latek został aresztowany na 3 miesiące.

W niedzielę policjanci pionu kryminalnego z Lipna działali na terenie jednaj z dyskotek w powiecie lipnowskim. Potwierdziły się ich przypuszczenia na temat handlu narkotykami na tym terenie. Na parkingu dyskoteki funkcjonariusze zauważyli typowany pojazd, którym miał poruszać się dealer zakazanych substancji. Wewnątrz pojazdu znajdowało się czterech mężczyzn. Gdy policjanci podeszli do auta i przedstawili się, kierowca odrzucił od siebie woreczki z białym proszkiem, uruchomił silnik i ruszył gwałtownie w stronę jednego z policjantów. Na szczęście funkcjonariusz odskoczył a potem udało mu się otworzyć drzwi od strony pasażera i wyjąc kluczyk ze stacyjki pojazdu, co uniemożliwiło mężczyznom ucieczkę. Wszyscy zostali zatrzymani a w toku przeszukania policjanci odnaleźli w pojeździe amfetaminę i marihuanę.

20, 23 i 24-latek – pasażerowie kontrolowanego audi - po przesłuchaniach zostali zwolnieni.

18-letni mieszkaniec gm. Chrostkowo, na którego policjanci zebrali obciążające zeznania świadków został aresztowany na trzy miesiące. Usłyszał już zarzuty za posiadanie i udzielanie środków odurzających w celu uzyskania korzyści majątkowej i czynną napaść na funkcjonariusza Policji, na którego ruszył autem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska