Oszuści wciąż aktywni – policjanci ostrzegają - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Oszuści wciąż aktywni – policjanci ostrzegają

Data publikacji 09.09.2017

Wczoraj (10.09.2017) policjanci ostrzegali przed oszustami z kościelnej ambony. Każdy sposób na dotarcie do jak największej liczby osób z ważnym ostrzeżeniem jest dobry. Oszuści podszywający się pod policjantów znów wzmogli swoje działania na naszym terenie dlatego policjanci wykorzystują każdą okazję by dotrzeć z informacjami o sposobach ich działania do jak największej liczby osób.

Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie zdecydowali się z kościelnej ambony ostrzec przed nasilonymi w ostatnim czasie atakami oszustów, którzy podszywając się pod funkcjonariuszy CBŚ wyłudzają pieniądze. Z krótkim komunikatem prewencyjnym wystąpili w Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Lipnie. Informowali o kilku przypadkach wyłudzeń pieniędzy metodą na funkcjonariusza CBŚ, do których doszło na terenie Torunia. Przestępcy cały czas ewoluują a teraz znów "na topie" jest historia o rzekomo prowadzonej przez Policję akcji chwytania oszustów. Osoba dzwoni do potencjalnej ofiary podając się za funkcjonariusza CBŚ, który właśnie rozpracowuje przestępczą szajkę. Do tego jednak, aby złapać przestępcę na gorącym uczynku potrzebuje pomocy. Dzwoniący informuje, że jest w posiadaniu informacji, że to właśnie z tą osobą skontaktuje się oszust. Instruuje, aby wykonywać polecenia wydawane przez przestępcę aż do chwili przekazania pieniędzy, co oczywiście będzie z ukrycia nadzorowane przez policjantów. Wówczas oni będą mogli zatrzymać sprawcę na gorącym uczynku a osoba współpracująca z "Policją" spełni ważną rolę społeczną, przyczyniając się do "przymknięcia" sprawców.

Pamiętajmy jednak, że oszuści działają nie tylko przez telefon. Przychodzą do domów i różnymi sposobami pozbawiają swoje ofiary oszczędności. Na terenie Lipna w ostatnim czasie doszło do przypadków takich kradzieży. Powody wejścia do mieszkania podawane przez przestępców mogą być najróżniejsze, sprawdzenie instalacji gazowej, rur, czy wentylacji.

Bądźmy czujni i ostrzegajmy innych!

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska