Ćwiczenia EGIDA w KPP w Lipnie - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Ćwiczenia EGIDA w KPP w Lipnie

Data publikacji 19.09.2017

Zgodnie z decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy 17 września w KPP w Lipnie odbyły się ćwiczenia dowódczo-sztabowe dla osób przewidzianych do militaryzacji pod kryptonimem „Egida”. Miały one na celu sprawdzenie funkcjonalności procedur i rozwiązań planistycznych przyjętych w zakresie uzupełniania kadr.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem, 17 września w Komendzie Powiatowej Policji w Lipnie odbyły się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „Egida”. Ich tematem było powołanie rezerw osobowych do jednostki przewidzianej do militaryzacji, w wypadku zagrożenia bezpieczeństwa państwa lub w czasie wojny. Ćwiczenia obejmowały organizację procesu wzywania i przyjęcia rezerw kadrowych, przygotowanie infrastruktury jednostki do przyjęcia osób, zapoznanie powołanych z potencjalnym miejscem wykonywania zadań i obowiązków służbowych oraz ze specyfiką służby w tym z zadaniami wykonywanymi w specyficznych warunkach przyjętych dla przeprowadzenia ćwiczeń oraz doskonalenie ich umiejętności, których będą wymagały poszczególne przydziały organizacyjno-mobilizacyjne.

Scenariusz ćwiczeń przewidywał wprowadzenie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej stanu wyjątkowego w związku z narastającymi zagrożeniami bezpieczeństwa państwa. W związku z koniecznością zwiększenia w tym czasie skuteczności działania wszystkich organów administracji publicznej, służb i instytucji mających wpływ na bezpieczeństwo i porządek publiczny zgodnie ze scenariuszem powołano do służby osoby, którym zostały nadane przydziały organizacyjno-mobilizacyjne do jednostki zmilitaryzowanej Policji KPP w Lipnie.

W ćwiczeniach wzięło udział 20 osób posiadających przydziały nadane przez Wojskowego Komendanta Uzupełnień we Włocławku, pracownicy korpusu służby cywilnej oraz policjanci.

Autor: mł. asp. Wojciech Piotrowski
Publikacja: mł. asp. Wojciech Piotrowski
Ładowanie odtwarzacza...

Pliki do pobrania

  • 7.59 MB