Kierowca ujął innego nietrzeźwego kierowcę - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Kierowca ujął innego nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 09.10.2017

W sobotę (07.10.2017), w miejscowości Białowieżyn kierowca zdecydował się wyprzedzić i zatrzymać inny pojazd, którego kierujący stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Mężczyzna prowadzący renault na drodze z Radomic do Lipna poruszał się od boku do boku jezdni. Jak się okazało był nietrzeźwy. Podczas kontroli miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

W sobotę, jednego z kierowców jadących drogą z Radomic do Lipna zaniepokoiło zachowanie na drodze kierującego renault. Twingo jechał od boku do boku szosy przekraczając pasy ruchu i łapiąc pobocze. Jeden z kierowców zdecydował się zareagować. Wyprzedził auto i zwolnił wymuszając na kierującym renault zatrzymanie. Gdy podszedł do mężczyzny wyczuł wyraźną woń alkoholu, więc zabrał mu kluczyki i nie pozwalając opuścić auta wezwał policję.

Przybyły na miejsce patrol ruchu drogowego z Lipna potwierdził podejrzenia kierowcy. Jak się okazało 51-letni mieszkaniec Włocławka był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania.

Dziś mężczyzna usłyszał zarzut i poddał się dobrowolnie karze. Za popełnione przestępstwo stracił prawo jazdy na trzy lata, musi zapłacić 5 tys. świadczenia pieniężnego i koszty postępowania. Dostał także karę ograniczenia wolności na 10 miesięcy.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska