Kierowca ciężarówki ujął nietrzeźwego kierowcę corsy - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Kierowca ciężarówki ujął nietrzeźwego kierowcę corsy

Data publikacji 20.10.2017

Wczoraj (19.10.2017), po 10.00. do dyżurnego lipnowskiej jednostki zadzwonił kierowca ciężarówki, który ujął i przytrzymał do przyjazdu policji kierującego oplem, słusznie podejrzewając, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Za jazdę z ponad dwu promilową zawartością alkoholu w organizmie kierowca corsy odpowie przed sądem.

Wczoraj około 10.00 mężczyzna kierujący ciężarowym renault zauważył jak jadący przed nim opel zmienia pasy ruchu poruszając się od boku do boku jezdni. W związku z tym, że stwarzał on realne zagrożenie na drodze postanowił zareagować. Wyprzedził corsę i zmusił kierowcę do zatrzymania się. Gdy do niego podszedł wyczuł wyraźną woń alkoholu. Wyciągnął kluczyki ze stacyjki pojazdu uniemożliwiając nietrzeźwemu dalszą jazdę i wezwał na miejsce policjantów.

Jak się okazało kierujący oplem miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mało tego, mężczyzna ten nie pierwszy raz dopuścił się takiego przestępstwa i od 2012 roku ma cofnięte uprawnienia do kierowania, a od 2014 roku posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

Za popełnione przestępstwa kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazu kierowania pojazdami grozi mu dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, wysokie świadczenie pieniężne i kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska