Wiadomości

W powiecie lipnowskim trwa akcja „niechroniony uczestnik ruchu drogowego”

Data publikacji 20.10.2017

Od dzisiejszego (20.10.2017) poranka, na drogach powiatu lipnowskiego trwa akcja skierowana na poprawę bezpieczeństwa pieszych. „Niechroniony uczestnik ruchu drogowego”, a więc pieszy i rowerzysta wymaga szczególnej ochrony bo skutki wypadków z ich udziałem mają zwykle najpoważniejsze konsekwencje.

Zakończyła się pierwsza odsłona akcji „Niechroniony uczestnik ruchu drogowego” w powiecie lipnowskim. Dziś w godzinach od 5.00 do 9.00 patrole ruchu drogowego kierowane były w miejsca szczególnie uczęszczane przez pieszych i rowerzystów aby zadbać o ich bezpieczeństwo. Policjanci zwracali uwagę nie tylko na wykroczenia popełniane przez pieszych i rowerzystów, ale także na wykroczenia, które na ich szkodę popełniają kierujący pojazdami.

Do najczęściej popełnianych przez pieszych wykroczeń należy poruszanie się po zmroku poza obszarem zabudowanym bez elementów odblaskowych, nieustąpienie pierwszeństwa pojazdowi w miejscach gdzie nie ma wyznaczonych przejść dla pieszych, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej i chodzenie po niewłaściwej stronie drogi.

Na surową karę narażeni są kierowcy, którzy zdecydują się na omijanie drugiego pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, wyprzedzający na przejściu dla pieszych czy nieustępujący pierwszeństwa pieszemu na pasach.

Policjanci rozdają pieszym podczas akcji zawieszki i kamizelki odblaskowe, których zakup sponsorował Burmistrz Miasta Lipna.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska
  • policjant z chłopcem w kamizelkach odblaskowych
  • policjanci wręczyli kamizelkę odblaskową pieszej
  • policjant wręczył odblask pieszemu