Nietrzeźwy stwarzał zagrożenie na jezdni - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Nietrzeźwy stwarzał zagrożenie na jezdni

Data publikacji 23.10.2017

W sobotę (21.10.2017), dyżurny lipnowskiej jednostki wysłał patrol prewencji na ul. 3 Maja w Lipnie. Zaniepokojeni mieszkańcy zgłosili, że prawdopodobnie nietrzeźwy mężczyzna stwarza zagrożenie na szosie wchodząc bezpośrednio przed jadące pojazdy. Ostatecznie 25-letni mieszkaniec Lipna odpowie za szereg wykroczeń.

W sobotni wieczór, dyżurny lipnowskiej komendy wysłał patrol prewencji, na ul. 3 Maja. Otrzymał telefoniczne zgłoszenie o tym, że nietrzeźwy mężczyzna stwarza zagrożenie na drodze. Mieszkaniec lipna wchodził na jezdnię prosto pod nadjeżdżające pojazdy, chodził środkiem jezdni i wielokrotnie przewracał się nie mogąc utrzymać równowagi. Policjanci zastał mężczyznę leżącego na chodniku. Na widok patrolu 25-latek stał się agresywny. Używał głośno słów nieprzyzwoitych i próbował kopać. Odmówił także podania danych personalnych legitymującym go policjantom.

Swoim zachowaniem zakłócił także porządek w szpitalnej izbie przyjęć, gdzie został przewieziony na badania.

W związku z popełnionymi wykroczeniami, odmową podania danych i niebezpieczeństwem, jakie mieszkaniec Lipna stwarzał na drodze został on przewieziony do komendy.

Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie a w najbliższym czasie odpowie przed sądem za szereg popełnionych wykroczeń; niedopełnienie obowiązku korzystania z chodnika, wchodzenie bezpośrednio przed jadący pojazd, używanie słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym, zakłócanie spokoju i porządku publicznego, odmowa podania danych osobowych funkcjonariuszom policji.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska