Niebezpieczny wypadek w Główczynie - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Niebezpieczny wypadek w Główczynie

Data publikacji 24.10.2017

Dziś (24.10.2017), w Główczynie doszło do groźnego wypadku. Kierowca osobowego opla stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w mercedesa typu bus, świadczącego usługi transportu publicznego. Kierowca i pasażer osobówki oraz troje pasażerów busa trafiło do szpitala.

Dziś (24.10.2017), po 6.00 na drodze wojewódzkiej 558, w miejscowości Główczyn, w gm. Dobrzyń nad Wisłą, doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. 19-letni kierowca opla astry po wyjściu z łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że nie dostosował on prędkości do panujących na drodze warunków. W wyniku poślizgu, w jakim znalazło się auto mieszkańca powiatu włocławskiego doszło do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku busem świadczącym usługi transportu publicznego na trasie Dobrzyń nad Wisłą – Lipno.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. W wyniku wypadku kierowca opla doznał poważnych obrażeń skutkujących rozstrojem zdrowia na okres powyżej 7 dni. Do szpitala trafili tez pasażer osobówki oraz trzech pasażerów mercedesa. Na szczęście nie odnieśli oni poważnych obrażeń.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy opla oraz dowody rejestracyjne obu pojazdów.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska
  • miejsce wypadku
  • policjanci przy busie
  • opel po wypadku