Wiadomości

Lipnowscy policjanci na XIII Sympozjum Naukowym Zespołu Szkół w Dobrzyniu nad Wisłą

Data publikacji 26.10.2017

Wczoraj (25.10.2017), policjanci z lipnowskiej komendy wystąpili z prelekcją na XIII Sympozjum Naukowym Zespołu Szkół w Dobrzyniu nad Wisłą pod hasłem „Jasne i ciemne strony Internetu – nieuczesanych myśli kilka”. Policjant wydziału kryminalnego nakreślił niebezpieczeństwa wynikające z korzystania z sieci a policjantka z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii ostrzegła przed konsekwencjami prawnymi wynikającymi z łamania przepisów.

Wczoraj, w Zespole Szkół w Dobrzyniu nad Wisłą odbyło się XIII Sympozjum Naukowe poświęcone bezpiecznemu korzystaniu z sieci pod nazwą „Jasne i ciemne strony Internetu – nieuczesanych myśli kilka”. Sympozjum otworzył spektakl profilaktyczny pt. „Internet to nie wszystko” przygotowany przez młodzież Zespołu Szkół i uczniów Szkoły Podstawowej w Wielgiem. Świetna prezentacja pedagog Anny Grabowskiej - Dąbek przybliżyła uczniom „Ciemne strony Internetu” ostrzegając przed nieodpowiedzialnymi zachowaniami w sieci i ukazując ich negatywne skutki.

Prelekcję realizującą założenia akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”, przygotowali tez funkcjonariusze lipnowskiej komendy. Policjant zespołu kryminalnego lipnowskiej komendy uświadamiał młodym ludziom, jakie zachowania w sieci wyczerpują znamiona przestępstw i jak łatwo paść ofiarą manipulacji i samemu stać się ofiarą w sieci. Policjantka z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii ostrzegała przed konsekwencjami prawnymi zakazanych przepisami zachowań.

Uczniowie obejrzeli tez prezentację przygotowaną przez swoich kolegów pt. „Jasna strona Internetu” oraz spektakl „Sąd nad Internetem” przygotowany przez uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych w Krojczynie i Dobrzyniu nad Wisłą.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska
  • policjantki i uczniowie podczas wykładu
  • prelekcja pani pedagog
  • uczniowie i nauczyciele podczas sympozjum
  • policjantki podczas prelekcji
  • policjantki podczas prelekcji
  • przedstawienie "Sąd nad Internetem"