Policyjne działania „Bezpieczny weekend - ZNICZ 2017” - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Policyjne działania „Bezpieczny weekend - ZNICZ 2017”

Data publikacji 27.10.2017

Już od piątku (27.10.17) do środy (2.11.17), policjanci rozpoczynają akcję „Znicz”. Będą wzmożone kontrole na drogach i zmiany organizacji ruchu. Warto zapoznać się ze zmianami aby uniknąć zaskoczenia.

Jak co roku na Dzień Wszystkich Świętych, będziemy odwiedzać groby bliskich. W najbliższy weekend panował będzie wzmożony ruch na drogach i zapewne odczujemy jego kumulację w rejonie nekropoli. Policjanci już od piątku będą czuwać nad naszym bezpieczeństwem. Musimy być przygotowani na zdecydowaną reakcję funkcjonariuszy wobec kierujących, ale także i pieszych łamiących przepisy ruchu drogowego. Pamiętajmy o tym, że nasze bezpieczeństwo zależy głownie od nas samych. Co roku w tych dniach rejestrowana jest zwiększona liczba kolizji i wypadków na drogach, mimo wzmożonych kontroli i kierowania ruchem przez osoby uprawnione.                                

W tym roku również czekają nas zmiany organizacji ruchu na terenie miasta. Zmiany będą obowiązywać od godz. 8:00 dnia 31 października (wtorek) do godz. 17:00 dnia 02 listopada (czwartek). Będą dotyczyły głównie ruchu w rejonie Cmentarza Parafialnego w Lipnie.

Choć na terenie Gimnazjum nr 1 przy ul. Szkolnej oraz terenie zielonym między ul. Szkolną i Cmentarną będą zorganizowane parkingi rozważmy jednak czy pozostawienie tego dnia auta w domu lub wspólna wyprawa na cmentarz np. z sąsiadem, nie będzie dla nas większą wygodą.

Autor: mł. asp. Wojciech Piotrowski
Publikacja: mł. asp. Wojciech Piotrowski