Działania profilaktyczne pn. "Dzień bezpiecznego kierowcy" - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Działania profilaktyczne pn. "Dzień bezpiecznego kierowcy"

Data publikacji 07.11.2017

Wczoraj (06.11.2017r.) na drodze krajowej nr 10 lipnowscy policjanci, przedstawiciele WOPR oraz OSP Wioska w ramach Ministerialnego programu „ Kręci mnie bezpieczeństwo” połączyli siły w działaniach profilaktycznych pn. „Dzień Bezpiecznego Kierowcy”.

W dniu wczorajszym ten, kto na krajowej 10-tce w miejscowości Karnkowo został zatrzymany za popełnione wykroczenie miał możliwość  zapoznania się z pracą służb tj. Policji, Straży Pożarnej, bądź ratowników z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Kierowcy mieli możliwość wcielić się w rolę funkcjonariuszy i ratowników, którzy  zwykle pracują na miejscu zdarzenia drogowego. W trakcie działań kierowcy mogli dowiedzieć się oraz samemu spróbować m.in. udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej biorącej udział w wypadku komunikacyjnym. Policjanci, ratownicy oraz strażacy  przeprowadzali rozmowy edukacyjno-profilaktyczne z kierującymi jak należy się zachować, jak pomóc, kogo powiadomić, pod jaki numer zadzwonić, czego nie należy robić kiedy będą uczestnikami bądź świadkami zdarzenia drogowego. Uczestnikom wręczano również odblaski.

Działania te, chociaż przeprowadzone w dość niekonwencjonalny sposób miały za zadanie dotrzeć do wyobraźni kierowców. Jakie tragiczne w skutkach mogą być konsekwencje łamania przepisów drogowych, brawurowej jazdy oraz nieodpowiedzialności na drodze.

Mamy nadzieję, że kierowcy wyciągną wnioski z jakże ważnego spotkania na drodze. 

 

 

Autor: sierż. szt. Katarzyna Sobocińska
Publikacja: mł. asp. Wojciech Piotrowski