Nietrzeźwy z zakazem przewoził kobietę i 3-letnie dziecko - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Nietrzeźwy z zakazem przewoził kobietę i 3-letnie dziecko

Data publikacji 21.11.2017

Wczoraj (20.11.2017), po południu w miejscowości Kamienica w gm. Dobrzyń nad Wisłą, policjanci z dobrzyńskiego posterunku zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena, którego kierujący nie miał włączonych świateł mijania i zapiętych pasów. Jak się okazało autem kierował nietrzeźwy mężczyzna z aktywnym zakazem. Na domiar złego w aucie jechała też kobieta trzymająca na kolanach 3-letnie dziecko.

Policjanci z Posterunku Policji w Dobrzyniu nad Wisłą zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej kierującego golfem, który nie miał włączonych świateł mijania i zapiętych pasów. Mężczyzna był policjantom znany, bo wcześniej był już zatrzymywany za jazdę pod działaniem alkoholu. W związku z tym, od maja tego roku obowiązuje go dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Gdy tylko policjanci podeszli do kontrolowanego mężczyzny wyczuli od niego alkohol. Po zbadaniu okazało się, że mężczyzna miał w organizmie grubo ponad promil alkoholu.

Podczas kontroli okazało się, że z nietrzeźwym kierowcą w aucie podróżuje kobieta z 3-letnim dzieckiem trzymanym na kolanach!

47-latek nie posiadał przy sobie wymaganych podczas kontroli dokumentów. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych funkcjonariusze potwierdzili, że obowiązuje go czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Jakby tego było mało pojazd nie był dopuszczony do ruchu.

Mieszkaniec gm. Dobrzyń nad Wisłą przed sądem odpowie za popełnione przestępstwa i wykroczenia. Grozi mu zapłata wysokiego świadczenia pieniężnego, utrzymanie dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów i nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska