Zatrzymany do kontroli drogowej wpadł z narkotykami. - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Zatrzymany do kontroli drogowej wpadł z narkotykami.

Data publikacji 13.12.2017

Ponad 400g narkotyków znaleźli kryminalni z Lipna w mieszkaniu 26-latka. Mężczyznę zgubiły nerwy. W trakcie rutynowej kontroli zachowywał się podejrzanie, a to dało podstawy do przeszukania najpierw auta, którym kierował, a później jego miejsca zamieszkania. Za posiadanie narkotyków grozi mu do 3 lat więzienia.

W sobotę (8.12.17) około 1:00 w nocy policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Lipnie zatrzymali do kontroli osobowego rovera, którym podróżowali dwaj mężczyźni.

W trakcie kontroli okazało się, że siedzący „za kółkiem” 26-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać, co wzbudziło podejrzenia mundurowych. Policjanci sprawdzili wnętrze samochodu. Podczas przeszukania w lewym progu pod poszyciem tapicerki funkcjonariusze znaleźli 8 woreczków i fiolkę z białym proszkiem. Wstępne testy wykazały, że to blisko 10 g amfetaminy.

To dało podstawy do przeszukania miejsca zamieszkania obu mężczyzn. 

Jeszcze tego samego dnia kryminalni w miejscu zamieszkania 26-latka zabezpieczyli ponad 400 g amfetaminy i marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. O ostatecznym wymiarze kary zdecyduje Sąd.

Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

 

Autor: mł. asp. Wojciech Piotrowski
Publikacja: mł. asp. Wojciech Piotrowski