Wiadomości

„Dzielnicowy bliżej nas”. Policjanci odwiedzili wszystkie szkoły podstawowe w powiecie.

Data publikacji 31.01.2018

Dzielnicowi w ramach programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. "Dzielnicowy bliżej nas", odwiedzili wszystkie szkoły podstawowe w naszym powiecie. W trakcie spotkań funkcjonariusze omawiali z przedstawicielami placówek oświatowych funkcjonowanie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, aplikacji „Moja Komenda” . Policjanci przekazali również plakat promujący program „Dzielnicowy bliżej nas”.

Dzielnicowi spotkali się z dyrektorami szkół podstawowych z powiatu lipnowskiego. Podczas tych spotkań omawiali jak wygląda i funkcjonuje „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, aplikacja „Moja Komenda” oraz przypomnieli o głównych założeniach programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

W szkołach które odwiedzili dzielnicowi przekazywali na ręce dyrekcji plakat przypominający i  promujący program „Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikację „Moja Komenda”. Narzędzia te mają na celu ułatwić kontakt  mieszkańców  z dzielnicowym, który nazywany jest  „policjantem pierwszego kontaktu” a dzięki „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa” każdy mieszkaniec ma realny wypływ na poprawę bezpieczeństwa w swojej okolicy.

Autor: sierż. szt. Katarzyna Sobocińska
Publikacja: mł. asp. Wojciech Piotrowski