Spotkanie w „Koniczynce” - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Spotkanie w „Koniczynce”

Wczoraj funkcjonariusze odwiedzili Dom Pomocy Społecznej „Koniczynka” w Suminie. Zorganizowane spotkanie poświęcone było problematyce m.in. oszustw metodą „na wnuczka”, „na policjanta”, bezpieczeństwu w ruchu drogowym oraz w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” w spotkaniu uczestniczył dzielnicowy z posterunku w Kikole.

Wczoraj funkcjonariusze odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Suminie. Na spotkaniu poruszano kwestie bezpieczeństwa seniorów i osób niepełnosprawnych. Policjanci przedstawili zgromadzonym osobom, przykłady działania sprawców oszustw metodą „na wnuczka” i „policjanta”.  Nie zabrakło też dobrych rady, jak się uchronić przed oszustami. Przypomniano, że Policja nigdy nie dzwoni z informacją o prowadzonych akcjach przeciwko oszustom oraz nigdy nie prosi o wypłatę i przekazanie pieniędzy.

Kolejne część spotkania dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjant omówił zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Przypomniał jak ważne są odblaski i dlaczego warto z nich korzystać. Dzielnicowy zapewnił uczestników, że jako policjant „pierwszego kontaktu”, zawsze chętnie spróbuje pomóc rozwiązać problemy nurtujące mieszkańców.

Autor: sierż. szt. Katarzyna Sobocińska
Publikacja: sierż. szt. Katarzyna Sobocińska