Świeć przykładem - noś odblaski - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Świeć przykładem - noś odblaski

Od poniedziałku funkcjonariusze naszej jednostki prowadzili działania pn. „Świeć przykładem”. Jest to akcja informacyjno-edukacyjna, mająca na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym.

Od początku tego tygodnia policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pn. „Świeć przykładem”. Okres zimowy to zmienne warunki atmosferyczne, szybko zapadający zmrok a poza obszarem zabudowanym ograniczona widoczność. Nie są to warunki, które sprzyjałyby bezpieczeństwu niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Mundurowi w trakcie pełnienia służby, przypominali pieszym i rowerzystom, że noszenie odblasków nie jest tylko ich obowiązkiem . Przede wszystkim,  korzystanie i noszenie odblasków w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu , przyczyni się do poprawy ich bezpieczeństwa na drodze. Warto też, korzystać z elementów odblaskowych w terenie zabudowanym na nieoświetlonych odcinkach dróg.

Funkcjonariusze oprócz rozmów profilaktycznych, dotyczących korzystania z elementów odblaskowych, przypominali niechronionym uczestnikom ruchu drogowego jakie przepisy ich dotyczą. Szczególną uwagę zwracali też na kierowców, którzy popełniali wykroczenia wobec pieszych.

Autor: sierż. szt. Katarzyna Sobocińska
Publikacja: sierż. szt. Katarzyna Sobocińska