Złodzieje krótko cieszyli sie łupem - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Złodzieje krótko cieszyli sie łupem

W niedziele około 6:00 rano dyżurny otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do garażu jednego z gospodarstw w miejscowości Makówiec . Łupem złodziei padł ciągnik o wartości 25 tysięcy złotych. Radość sprawców nie trwała długo. Mundurowi zatrzymali sprawców i odzyskali ciągnik.

W niedzielę około 6 rano, dyżurny naszej jednostki otrzymał zgłoszenie, że ktoś włamał się do garażu jednego z gospodarstw w miejscowości Makówiec i ukradł ciągnik. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy, którzy potwierdzili zgłoszenie. Łupem sprawców padł ciągnik o wartości 25 tysięcy złotych.

Mundurowi na miejscu wykonali szereg czynności, przesłuchali świadków, wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady oraz wykorzystali psa tropiącego. W toku wykonywania czynności, jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili i zatrzymali 3-ech sprawców odpowiedzialnych za dokonanie kradzieży z włamaniem. Funkcjonariusze odzyskali również skradziony ciągnik . Mężczyźni w wieku 20, 22, 27 lat zostali zatrzymani i doprowadzeni do jednostki. Wszyscy trzej usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem, za który grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. szt. Katarzyna Sobocińska
Publikacja: sierż. szt. Katarzyna Sobocińska