„Trzeźwy kierujący”- niezupełnie trzeźwy - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

„Trzeźwy kierujący”- niezupełnie trzeźwy

Wczoraj lipnowscy funkcjonariusze ruchu drogowego, prowadzili działania pn. „Trzeźwy kierujący”. W trakcie akcji , mundurowi ujawnili dwie osoby, które wsiadły „za kółko” po alkoholu oraz kierującego pod działaniem środków odurzających.

Wczoraj funkcjonariusze lipnowskiej drogówki prowadzili działania pn. „Trzeźwy kierujący” . Celem tych działań jest wyeliminowanie  z ruchu drogowego osób, które wsiadają „ za kółko” po alkoholu.

W akcji wzięło udział  9 – ciu policjantów, którzy skontrolowali stan trzeźwości u 571 kierujących. W trakcie kontroli mundurowi ujawnili  dwie osoby, które pomimo spożycia alkoholu wsiadły „za kółko”. Jedna z tych osób znajdowała się w stanie nietrzeźwości , a druga po użyciu alkoholu. Po zbadaniu stanu trzeźwości miały w wydychanym powietrzu prawie 2 promile i 0,26 promila. Kierującym zostały zatrzymane prawo jazdy.

Około godziny 19:00 w miejscowości Radomice, funkcjonariusze zauważyli „dziwnie” zachowującego się kierującego. Mężczyzna podróżował drogą K-67 osobowym audi wraz z dwójką dzieci. Na widok patrolu, najpierw zjechał na pobocze aby za chwilę włączyć się do ruchu, wjeżdżając w kolumnę jadących pojazdów.  Stan trzeźwości kierującego nie budził zastrzeżeń, jednak zachowanie wskazywało, że może być on pod działaniem środków odurzających. W trakcie wykonywania czynności przez funkcjonariuszy, mężczyzna oznajmił, że zażywał marihuanę, co potwierdziło badanie. Mundurowi, ujawnili również w schowku „zawiniątko”, w którym jak się okazało, było 0,5 grama suszu roślinnego. Mężczyzna też nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2-óch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 10 lat oraz wysoka grzywna.

Autor: sierż. szt. Katarzyna Sobocińska
Publikacja: sierż. szt. Katarzyna Sobocińska