Porozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Porozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie

Funkcjonariusze naszej jednostki oraz przedstawiciel OSP Wioska spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Tłuchowie. Tematem było szeroko rozumiane bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W piątek (06.04.18) funkcjonariusze naszej jednostki wraz z przedstawicielem OSP Wioska, odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tłuchowie. W spotkaniu dotyczącym bezpieczeństwa w ruchu drogowym wzięli udział również druhowie z OSP Źródła.
Na początku spotkania ,mundurowi omówili zasady obowiązujące pieszych w ruchu drogowym. Dzieci mogły również spróbować pokonać przejście dla pieszych w różnych wariantach jakie spotykamy. Policjanci poruszyli też kwestie korzystania z elementów odblaskowych, dlaczego są tak ważne dla naszego bezpieczeństwa. Następnie przedstawiciel OSP Wioska pokazał jak należy udzielić poszkodowanemu pierwszej pomocy przedmedycznej .


Kolejnym etapem spotkania, było przećwiczenie poznanych zasad na specjalnym „miasteczku” ruchu drogowego. Uczniowie w kamizelkach odblaskowych, które otrzymali ćwiczyli prawidłowe korzystanie z drogi w różnych wariantach.
Mamy nadzieję, że uczniowie wykorzystają nasze „dobre rady” i będą kierowali się nimi na co dzień.

Autor: sierż. szt. Katarzyna Sobocińska
Publikacja: sierż. szt. Katarzyna Sobocińska
Ładowanie odtwarzacza...