Policjanci z wizytą w „Zielonej Krainie” - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Policjanci z wizytą w „Zielonej Krainie”

Data publikacji 20.07.2018

Dzisiaj policjanci z Posterunku Policji w Dobrzyniu nad Wisłą odwiedzili maluchy z Niepublicznego Przedszkola „Zielona Kraina” w Krojczynie. Policjanci docierają do najmłodszych, aby opowiadać o dzieciom o bezpieczeństwie podczas wakacji. Maluchy znają podstawowe zasady poruszania się i zachowania bezpieczeństwa nad wodą i w gospodarstwie domowym a spotkanie z policjantem to okazja do zadawania pytań.

W całym powiecie lipnowskim przy różnych okazjach policjanci spotykają się z dziećmi, aby rozmawiać z nimi o bezpieczeństwie podczas wakacji i zaszczepiać dobre nawyki.

Dziś (20.07.2018) policjanci z Posterunku Policji w Dobrzyniu nad Wisłą spotkali się z dziećmi z „Zielonej Krainy” – niepublicznego przedszkola w Krojczynie.

Funkcjonariusze opowiadają dzieciom o podstawowych zasadach zachowania się na drodze. Najmłodsi najczęściej wiedzą, że aby przekroczyć jezdnie trzeba przejść po pasach i poczekać na zielone światło. Pamiętają także o tym, że zanim wkroczą na jezdnie należy dokładnie się rozejrzeć i upewnić czy nie nadjeżdża auto. Zgodnie twierdzą także, że w ich wieku należy podróżować w fotelikach i że wszyscy po zmroku powinni nosić odblaski.

Bezpieczeństwo nad wodą i prace polowe to ważne tematy w czasie miesięcy letnich. Policjanci przypominają więc również o zasadach bezpiecznej kąpieli i o tym jak unikać niebezpiecznych sytuacji związanych z pracami rolniczymi w gospodarstwach.

Takie spotkania są tez okazją do bezpośredniej rozmowy z policjantami, poznania ich pracy i oczywiście obejrzenia policyjnego sprzętu.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska
  • policjanci z dziećmi przy radiowozie
  • dzieci w radiowozie
  • zdjęcie pamiątkowe policjanci z dziećmi