W pracy przy alkoholu – ponad 2,5 promila - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

W pracy przy alkoholu – ponad 2,5 promila

Data publikacji 25.07.2018

Policjanci podczas patrolu zauważyli kobietę siedzącą na chodniku spożywającą alkohol. Okazało się, że powinna wykonywać w tym czasie prace społeczno-użyteczne na rzecz Urzędu Miasta I Gminy Dobrzyń nad Wisłą. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jej organizmie.

Zgodnie z ustawą zabronione jest spożywanie alkoholu m.in. na ulicach, dlatego uwagę policjantów patrolujących wczoraj (24.07.2018) Dobrzyń nad Wisłą, zwróciła kobieta siedząca na chodniku i pijąca piwo. Funkcjonariusze zatrzymali auto, aby wylegitymować sprawczynię wykroczenia. Jak się okazało 47-latka spożywała alkohol będąc w pracy. Powinna wykonywać w tym czasie prace społeczno-użyteczne na rzecz Urzędu Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą.

Po zbadaniu alkomatem okazało się, że ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Zgodnie z kodeksem wykroczeń, kto wbrew obowiązkowi zachowania trzeźwości znajduje się w stanie po użyciu alkoholu, środka odurzającego lub innej podobnie działającej substancji lub środka i podejmuje w tym stanie czynności zawodowe lub służbowe podlega karze aresztu albo grzywny.

Policjanci skierują więc do sądu wniosek o ukaranie kobiety za dwa popełnione wykroczenia.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska