Nietrzeźwy bez prawa jazdy, z zakazem i listem gończym - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Nietrzeźwy bez prawa jazdy, z zakazem i listem gończym

Data publikacji 27.07.2018

Przekroczył prędkość i chciał uciec policjantom. Okazało się, że jest pijany, ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i jest szukany listem gończym. Za kraty trafił więc z kolejnym zarzutem.

Patrol ruchu drogowego pełnił wczoraj (26.7.2018) w Kikole służbę z miernikiem prędkości. Po 9.00 zmierzyli prędkość jadącego nissanem, który na obszarze zabudowanym przekroczył ją o 26km/h.

Gdy kierujący zauważył policjantów nagle skręcił w lewo na teren jednej z posesji. Policjanci niezwłocznie udali się za nim i wylegitymowali go zaraz po zatrzymaniu pojazdu.

Okazało się, że 39-latek nie ma prawa jazdy, bo zostały mu one wcześniej odebrane za jazdę po alkoholu. Co więcej obowiązywał go dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów! To nie powstrzymało mężczyzny prze dalszym lekceważeniem przepisów i zasad bezpieczeństwa. Po zbadaniu alkomatem wyszło na jaw, że ma on ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

W toku dalszej kontroli, po sprawdzeniu kierującego micrą w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym.

Po zatrzymaniu mieszkaniec Lipna usłyszał kolejny zarzut prowadzenia pojazdu po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości, po czym trafił do zakładu karnego.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska