Ukradł rower i dał ogłoszenie o sprzedaży - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Ukradł rower i dał ogłoszenie o sprzedaży

Data publikacji 23.08.2018

Z jednej z piwnic na os. Armii Krajowej w Lipnie zginął rower. Właściciel odnalazł go wystawionego na sprzedaż na portalu ogłoszeniowym. Umówił się ze sprzedającym na kupno jednośladu, ale na miejsce transakcji udał się już z policjantami.

W poniedziałek (20. 08.2018) do komendy w Lipnie zgłosił się mieszkaniec miasta. Jak się okazało, gdy zszedł do piwnicy zauważył, że ktoś wyrwał skobel zabezpieczający i usunął założoną na nim kłódkę. Z wnętrza piwnicy zginął należący do niego rower o wartości 700 zł.

Mężczyzna natychmiast po powrocie do mieszkania przejrzał ogłoszenia na portalach internetowych i odnalazł tam należący do niego jednoślad wystawiony na sprzedaż! Rower był charakterystyczny i posiadał rozpoznane przez właściciela ślady użytkowania. Ogłoszenie widniało na profilu kobiety, jednak telefon z ogłoszenia odebrał mężczyzna. Nie chciał podać adresu domowego, ale na sprzedaż roweru umówił się w określonym miejscu. Wobec tego mieszkaniec Lipna zgłosił sprawę policjantom.

Na miejsce transakcji zgłaszający udał się już z funkcjonariuszami służby kryminalnej. W umówionym miejscu czekała kobieta ze skradzionym rowerem a obok niej mężczyzna z innym jednośladem. Na widok pojazdu, którym przyjechał właściciel roweru widać było konsternację obojga, jednak na reakcję było za późno. Policjanci zatrzymali chcących dokonać transakcji.

Jak się okazało rower z piwnicy ukradł 22-letni sąsiad zgłaszającego. Dlatego znał samochód właściciela roweru i zaniepokoił się, gdy ten właśnie pojazd przyjechał na miejsce transakcji, słusznie przewidując kłopoty. Towarzysząca mu 16-latka nie wiedziała, że jednoślad, który planował sprzedać za pośrednictwem jej telefonu jest kradziony.

W toku przesłuchania mężczyzna przyznał się do kradzieży z włamaniem i dobrowolnie poddał karze.

Rower powrócił już do właściciela.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska