Miał zakaz prowadzenia pojazdów, ale woził partnerkę i dzieci! - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Miał zakaz prowadzenia pojazdów, ale woził partnerkę i dzieci!

Data publikacji 04.09.2018

Funkcjonariusze prewencji z Dobrzynia nad Wisłą zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej kierującego daewoo. Mieszkaniec powiatu lipnowskiego już dwukrotnie złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i mimo tego zakazu wiózł autem swoją rodzinę.

Do dyżurnego lipnowskiej jednostki zadzwonił zaniepokojony mieszkaniec powiatu, który podejrzewał, że mężczyzna prowadzący auto, w którym siedziała jego rodzina jest nietrzeźwy.

Policjanci zatrzymali wskazany pojazd do kontroli na trasie z Dobrzynia nad Wisłą do Mokowa. W trakcie czynności okazało się, że kierujący lanosem 30-latek nie spożywał alkoholu, ale nie miał prawa prowadzić auta.

Sąd już w kwietniu 2017 roku wydał mu zakaz prowadzenia pojazdów kategorii „B” za prowadzenie auta po alkoholu. W październiku 2017 za złamanie tego zakazu mężczyzna dostał zakaz prowadzenia pojazdów wszystkich kategorii.

Nie dość, że mieszkaniec powiatu po raz kolejny zignorował sądowy zakaz to jeszcze zdecydował się podróżować ze swoją partnerką oraz dwojgiem dzieci!

Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu nawet 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów i do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska