„Bezpieczny rowerzysta” w powiecie lipnowskim - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

„Bezpieczny rowerzysta” w powiecie lipnowskim

Data publikacji 07.09.2018

Podczas dwudniowych działań „bezpieczny rowerzysta” policjanci na terenie powiatu lipnowskiego skontrolowali ponad 30 cyklistów. Ujawnili 29 wykroczeń, które popełnili. Na szczęście wśród kontrolowanych nie było nietrzeźwych użytkowników drogi.

W dwudniowej akcji skierowanej na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów na terenie powiatu lipnowskiego wzięło udział 24 policjantów.

Funkcjonariusze zwracali uwagę, na negatywne zachowania kierowców wobec rowerzystów, aby przeciwdziałać agresji na drodze.

Reagowali także na wykroczenia, które mogą być przyczyną wypadków drogowych z udziałem rowerzystów a także kontrolowali trzeźwość. Tym razem wszyscy sprawdzeni pod tym kątem cykliści okazali się bez zarzutu.

Funkcjonariusze ujawnili jednak blisko 30 cyklistów, którzy popełnili wykroczenia. Do najczęstszych zaniedbań ujawnianych podczas kontroli należał brak oświetlenia jednośladów. W kontekście zbliżającej się jesieni i coraz szybciej zapadającego zmroku ma to niebagatelne znaczenie. Oświetlenie rowerów powinno zostać jak najszybciej uzupełnione, bo to podstawowe wyposażenie jednośladu, ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo użytkowników dróg, zarówno kierujących jednośladami jak i kierowców aut.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska
Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska