Traktorem z narkotykami - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Traktorem z narkotykami

Data publikacji 10.10.2018

Wczoraj (09.10.2018), policjanci drogówki zatrzymali do kontroli ciągnik rolniczy z przyczepą. Zachowanie kierowcy pojazdu podczas kontroli wzbudziło podejrzenia policjantów. Jak się okazało jego zdenerwowanie nie było przypadkowe. W kieszeni miał woreczek z amfetaminą. Badania wykażą czy był pod jej działaniem.

Policjanci ruchu drogowego wczoraj o 18.00 pełnili służbę w Kłokocku. Do kontroli zatrzymali tam ciągnik rolniczy z przyczepą, na której ładunek nie był odpowiednio zabezpieczony.

Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze zauważyli duże zdenerwowanie u mężczyzny a jednocześnie jego przytłumione, opóźnione reakcje. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gm. Wielgie jest trzeźwy. Wówczas funkcjonariusze zaczęli podejrzewać, że 28-latek może być pod wpływem innych środków odurzających. Podczas przeprowadzonej kontroli, w kieszeni spodni kierowcy Fergusona, w portfelu policjanci odnaleźli woreczek strunowy z białym proszkiem.

Kierowca oświadczył policjantom, że to narkotyki, które zakupił i zażywał. Badania potwierdziły, że jest to amfetamina.

W związku z podejrzeniem kierowania po drodze publicznej pojazdem pod środków odurzających policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Podczas kontroli wyszło także na jaw, że pojazd od 2012 roku nie posiada ważnych badań technicznych.

Funkcjonariusze pobrali zatrzymanemu krew do badań. Jeśli potwierdza się ich przypuszczenia, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności za jazdę pod wpływem narkotyków. Za posiadanie ich grozi 3 lata więzienia.

Autor: podkom. Małgorzata Małkinska
Publikacja: podkom. Małgorzata Małkinska
  • traktor
  • portfel z narkotykami
  • zatrzymany