Rozpędzony mercedes uderzył w dom - nietrzeźwy sprawca usłyszał zarzut - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Rozpędzony mercedes uderzył w dom - nietrzeźwy sprawca usłyszał zarzut

Data publikacji 22.01.2019

Jedna z rodzin mieszkających w gm. Lipno miała ostatnio drastyczną pobudkę. W nocy rozpędzony mercedes uderzył w ścianę budynku uszkadzając ją. Gdy na miejscu pojawili się policjanci, żadna z osób znajdujących się w pojeździe nie przyznawała się do kierowania nim. Wszystkie były nietrzeźwe. Ustalony sprawca miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie!

Dyżurny lipnowskiej jednostki zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w gm. Lipno otrzymał w czwartek (17.01.2019) po 1.00 w nocy.

Patrol ruchu drogowego, który dotarł na miejsce zastał rozbitego mercedesa, który uderzył w ścianę jednego z budynków mieszkalnych. W pojeździe na przednim siedzeniu pasażera siedział mężczyzna a obok pojazdu znajdowały się jeszcze dwie osoby, które podróżowały nim w chwili zdarzenia. Nikt jednak nie przyznawał się do kierowania mercedesem.

Podczas rozmowy z uczestnikami kolizji funkcjonariusze czuli od nich wyraźną woń alkoholu. Jak się okazało po zbadaniu alkomatem wszyscy byli nietrzeźwi.

22-letnia mieszkanka gm. Skępe miała 2 promile alkoholu w organizmie, 20-letni mieszkaniec gm. Skępe ponad 1,7 promila, a 26-latek zamieszkały w powiecie sierpeckim ponad 3 promile!

Policję wezwali na miejsce mieszkańcy domu, którym pijani podróżni zgotowali drastyczną pobudkę.

Mimo sprzecznych wyjaśnień podawanych przez uczestników zdarzenia policjanci po zebraniu śladów i dowodów ustalili, że w chwili uderzenia za kierownicą pojazdu siedział jego 26-letni właściciel.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny.

Wczoraj  (21.01.2019) 26-latek usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości po drodze publicznej. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych czynów i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze.

Mieszkaniec powiatu sierpeckiego musi się jednak liczyć z tym, że wkrótce usłyszy jeszcze zarzut spowodowania kolizji w stanie nietrzeźwości.

Autor: podkom. Małgorzata Małkinska
Publikacja: podkom. Małgorzata Małkinska