Ferie się skończyły, ale zasady bezpieczeństwa obowiązują - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Ferie się skończyły, ale zasady bezpieczeństwa obowiązują

Data publikacji 29.01.2019

Spotkania profilaktyczne i akcje w ruchu drogowym policjanci z powiatu lipnowskiego przeprowadzać zaczęli jeszcze przed rozpoczęciem ferii zimowych. W ciągu ostatnich dwóch zintensyfikowali swoje działania, aby wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa pieszych i kierujących.

Jak co roku policjanci podczas ferii zimowych potęgowali wysiłki zmierzające do poprawy bezpieczeństwa zarówno dzieci i młodzieży korzystającej z tego czasu wolnego jak i użytkowników dróg, na których jest w tym czasie więcej podróżujących.

Już przed feriami odbyły się pierwsze spotkania profilaktyczne przypominające o tym jak bezpiecznie korzystać z uroków zimy podczas zabaw na śniegu i lodzie. Nie obyło się bez przypomnienia niezastąpionej roli odblasków oraz zasad zachowania się na drogach.

To czy lekcje edukacyjne i przepisy ruchu drogowego są respektowane sprawdzali na drogach policjanci lipnowskiej drogówki.

W czasie ferii przeprowadzili oni dwie akcje, w których szczególny nacisk kładli na kontrolowanie pojazdów przekraczających prędkość. W czasie ich trwania skontrolowali 135 pojazdów i ujawnili 63, które przekroczyły prędkość.

W akcji „trzeźwy kierujący” skontrolowali 790 kierujących. Wyniki były na szczęście dobre i funkcjonariusze zatrzymali tylko jedne uprawnienia do kierowania.

Przed ostatnim weekendem ferii policjanci ruchu drogowego przeprowadzili także akcję „telefony”, podczas której zwracali szczególną uwagę na odpowiednie korzystanie z tego sprzętu. Skontrolowali 79 kierujących. 22 z nich naruszyło przepisy prawa a 10 przyłapano na nieodpowiednim korzystaniu z telefonu komórkowego podczas jazdy.

Na terenie powiatu prowadzone też były kontrole autokarów. 2 planowane, zgłoszone przez organizatorów wycieczek i 5 doraźnych z inicjatywy policjantów. Na szczęście wszystkie wypadły pomyślnie.

Czas ferii zimowych w tym roku dobiegł końca, ale zasady bezpieczeństwa obowiązują cały rok. Szczególnie w okresie zimowym pamiętajmy więc, by jako kierowcy zdjąć nogę z gazu a jako piesi zadbać o swoje bezpieczeństwo zakładając odblaski.

Autor: podkom. Małgorzata Małkinska
Publikacja: podkom. Małgorzata Małkinska
  • radiowóz na drodze
  • policjanci kontrolują trzeźwość kierujących
  • policjanci kontrolują trzeźwość kierujących
  • spotkanie profilaktyczne z dziećmi
  • policjant wręcza odblask
  • policjant wręcza odblask
  • policjanci kontrolują trzeźwość kierujących
  • policjant wręcza odblask
  • spotkanie profilaktyczne