Uderzył w busa i odjechał – świadek nie został obojętny - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Uderzył w busa i odjechał – świadek nie został obojętny

Data publikacji 05.02.2019

Kierowca ciężarówki uderzył w stojącego renault tak mocno, że ten siłą został wepchnięty na latarnię, która aż się złamała. Pojechał jednak dalej w kierunku Rypina, bo nie zauważył, że kogoś potrącił. Na trasie zatrzymali go policjanci z tamtejszej jednostki.

Do zdarzenia doszło wczoraj (04.02.2019) po godzinie 13.00. Kierujący renault 32-letni mieszkaniec Lipna nieprawidłowo zaparkował na chodniku i jezdni i wyszedł na chwile z pojazdu. Gdy do niego wrócił i wsiadł do środka poczuł silne uderzenie w tył. Było ono tak mocne, że jego auto zostało przepchnięte do przodu i uderzyło w latarnię uszkadzając ją.

Okazało się, że 55-latek kierujący ciężarowym mercedesem nieprawidłowo omijał pojazd i uderzył w niego nie zachowując odpowiedniego odstępu. Nie zatrzymał się jednak i pojechał dalej. Wyjechał z Lipna i kierował się w stronę Rypina. O tym fakcie policjanci dowiedzieli się od świadka zdarzenia, który pojechał za ciężarówką i przekazał policji informacje o uciekinierze. Na terenie powiatu rypińskiego zatrzymali go funkcjonariusze tamtejszej komendy.

Mieszkaniec Włocławka tłumaczył, że nie wie nic o udziale w kolizji a widniejące na swoim samochodzie uszkodzenia przypisywał dawniejszemu zdarzeniu drogowemu.

Obaj kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Kierowca renault został ukarany mandatem za nieprawidłowe parkowanie pojazdu. Policjanci zatrzymali mu także dowód rejestracyjny, bo master został poważnie uszkodzony.

Na kierowcę mercedesa policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu.

Autor: podkom. Małgorzata Małkinska
Publikacja: podkom. Małgorzata Małkinska
  • rozbity bus
  • ciężarowy
  • uszkodzony bus